Brutalny atak na nastolatka przez gang mężczyzn w Rochdale jest traktowany jako „przestępstwo z nienawiści”, podaje policja

Brutalny atak na nastolatka przez gang mężczyzn w Rochdale jest traktowany jako „przestępstwo z nienawiści”, podaje policja

Brutalny atak na nastolatka przez gang mężczyzn w Rochdale jest traktowany jako „przestępstwo z nienawiści”, podaje policja

Brutalny atak na nastolatka przez gang mężczyzn w Rochdale jest traktowany jako „przestępstwo z nienawiści”, podaje policja

Policja twierdzi, że grupa czterech lub pięciu mężczyzn rasy azjatyckiej rzucała rasistowskie obelgi pod adresem Matthew i jego przyjaciół
Brutalny atak na nastoletniego gracza rugby, przeprowadzony przez gang mężczyzn w Rochdale, jest traktowany jako zbrodnia nienawiści, powiedziała policja.
17-letni Matthew Hayden został pobity i wylądował ze złamaną czaszką i potrzebował nagłej operacji aby zahamować krwawienia mózgu po ataku na Smithy Bridge Road w Littleborough we wczesnych godzinach rannych.
Przerażający incydent został wywołany niewielkim dystansem między samochodami Vauxhall Corsa i czarnym Nissanem Micrą.
Kiedy Matthew wysiadł z Corsy, uderzyła go najpierw Micra, przeleciał przez maskę, a następnie został zaatakował kijem golfowym.
Jego przyjaciel Josh Jones (lat 18), który siedział w fotelu kierowcy Corsy, doznał urazu ręki i twarzy, gdy jeden z przestępców uderzył w szybę metalowym przedmiotem, mógł to być łom.
Policja twierdzi, że grupa czterech lub pięciu azjatyckich mężczyzn rzuciła rasistowskie obelgi pod adresem Matthew i jego przyjaciół, którzy uciekli w kierunku jeziora Hollingworth.
Trzeci przyjaciel, Zac Madden, który był pasażerem w samochodzie, zdołał uciec bez szwanku.
Policja początkowo nie ujawniła żadnych szczegółów na temat możliwej motywacji – ale dzisiejsza noc potwierdziła, że atak jest traktowany jako przestępstwo z nienawiści.
Matthew powraca teraz do zdrowia po operacji w Salford Royal Hospital.
Ale został zmuszony do przerwania stypendium na uniwersytecie w Ameryce tego lata i obawia się, że może już nigdy nie zagrać w rugby.
Aaron Jones, z Littleborough RUFC, powiedział MEN: „Zaszokowało to nas wszystkich w klubie. Matthew i Josh są przyjemnymi chłopakami, nie są wichrzycielami.
„Grali dla pierwszej drużyny i wywarli naprawdę duże wrażenie na ludziach w klubie.
„Wszyscy odczuwają ulgę, że już z nimi w porządku. Matthew wie, że ma szczęście, że żyje i chcemy, aby ci, którzy to zrobili, zostali złapani.
Rodzina Matthew określiła syna jako „troskliwego młodego człowieka”.
Dodali: „On jest zawsze pierwszym, który pomaga każdemu w potrzebie. Był jednym z pierwszych ludzi na M62, aby pomóc opuszczonym ludziom podczas „Bestii ze Wschodu”. Jest lojalny i opiekuńczy i ma bardzo delikatną naturę.
„Właśnie dostał stypendium rugby w Ameryce i był tym tak bardzo podekscytowany. Jest zdruzgotany, że zostało mu to odebrane
„Zachęcamy każdego, kto ma jakieś informacje, aby skontaktował się z policją tak szybko, jak to możliwe.”
Detektyw, inspektor Mark McDowall z GMP w dzielnicy Rochdale, powiedział: „Ten młody człowiek wciąż jest w szpitalu, w którym dochodzi do siebie po brutalnym ataku i mam nadzieję, że szybko odzyska zdrowie.
„To był niesprowokowany atak, który pozostawił ofiarę z obrażeniami zmieniającymi jej życie, dlatego ważne jest, abyśmy znaleźli ludzi odpowiedzialnych za ten straszny incydent.
„Chociaż zdarzyło się to we wczesnych godzinach porannych, chciałbym zachęcić każdego, kto słyszał lub widział coś niezwykłego na Smithy Bridge Road, lub kto widział mężczyzn w czarnym Nissanie Micrze, aby w każdej chwili nawiązali kontakt z policją.
„Zostali opisani jako czterech lub pięciu Azjatów, o szczupłej budowie i w wieku między późnymi nastolatkami a wczesnymi dwudziestolatkami.
„Nasi funkcjonariusze będą dodatkowo patrolowali ten rejon, podczas gdy dochodzenie będzie kontynuowane, więc proszę rozmawiać z nimi bezpośrednio lub dzwonić pod numer 0161 856 8441, jeśli masz jakieś informacje.”
Tłumaczenie : Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!