Brytyjska policja pyta, czy iracki pedofil może umówić się z 12-latką, bo chce być „wrażliwa kulturowo”

Brytyjska policja pyta, czy iracki pedofil może umówić się z 12-latką, bo chce być „wrażliwa kulturowo”

Brytyjska policja pyta, czy iracki pedofil może umówić się z 12-latką, bo chce być „wrażliwa kulturowo”

Brytyjski oficer policji zapytał organizację charytatywną, czy jest możliwe, aby iraccy mężczyźni mieli 12-letnią dziewczynę, ponieważ chciałby być „wrażliwy kulturowo” w kontaktach z podejrzanym pedofilem.
Anonimowy detektyw policyjny zapytał organizację Karma Nirvana, która zajmuje się przymusowymi małżeństwami i innymi formami „honorowego” wykorzystywania, po tym jak aresztował 26-letniego irackiego mężczyznę, który powiedział, że w jego kulturze bycie w związku z dzieckiem jest akceptowane, co wynika z bilingu połączeń z organizacją charytatywną widzianych przez The Times.
Według zapisu z połączenia policjant powiedział: „oskarżony twierdzi, że” w mojej kulturze jest całkowicie dopuszczalne bycie w związku z 12-letnią „.
Dalej zapis rozmowy ujawnia, że oficer „tylko chciał wiedzieć, czy jest akceptowane w kulturze irackiej, aby być w związku z 12-letnią dziewczyną”, ponieważ chciał być „wrażliwy kulturowo”.
Organizacja charytatywna poradziła, aby potraktował Irakijczyka w taki sam sposób, jak potraktowałby każdego innego podejrzanego o wykorzystywanie seksualne dziecka.
Karma Nirvana powiedziała, że to wezwanie pokazało niebezpieczeństwa wśród przedstawicieli prawa filtrujących przestrzeganie prawa przez obiektyw „wrażliwości kulturowej”, z obawy przed byciem postrzeganym jako rasiści.
Jasvinder Sanghera, założyciel organizacji charytatywnej, powiedział: „Mamy wielu profesjonalistów, którzy przymykają oczy. Nie chcą rozkołysać wielokulturowej łodzi. „
Ta sytuacja jest jedną z wielu, które zostały ujawnione przez The Times po opublikowaniu serii raportów, w których władze „przymykają oko” na przymusowe i nieletnie małżeństwa głównie południowoazjatyckich emigrantów.
W tym tygodniu ujawniono, że urzędnicy państwowi wręczają wizy mężom dziewczynek, które zostały przymusowo zaślubione, zgwałcone i zapłodnione za granicą, pozwalając im na stałe osiedlić się w Wielkiej Brytanii; czasami ofiary były niepełnosprawne umysłowo.
Z 3 800 raportów przymusowych małżeństw lub dzieci i młodzieży zagrożonych przymusowym małżeństwem, w ciągu ostatnich trzech lat w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, policja obciążyła mniej niż 80 podejrzanych, a sądownictwo skazało podejrzanych tylko w trzech przypadkach .
Tłumaczenie : Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!