Działaczka muzułmańska przeprasza Khalida, pokazuje „dowody” festynu gejowskiego

Działaczka muzułmańska przeprasza Khalida, pokazuje „dowody” festynu gejowskiego

Działaczka muzułmańska przeprasza Khalida, pokazuje „dowody” festynu gejowskiego

Działaczka muzułmańska przeprasza Khalida, pokazuje „dowody” festynu gejowskiego

KUALA LUMPUR, 25. sierpnia – Muzułmańska aktywistka przeprosiła dziś Ministra Terytoriów Federalnych, Khalida Samada, po tym, jak uprzednio powiedział, że pozwie ją za twierdzenie, że zatwierdził „festiwal gejowski”, ale pod warunkiem, że to, co powiedziała, było „dowodem” jego istnienia.
Wan Asshima Kamaruddin, prezydent koalicji muzułmańskich kobiet, Gerakan Muslimah Islam Malaysia (GMIM), podkreśliła, że nigdy nie chciała zakłopotać Khalida w jej wypowiedzi, po tym jak usunięto po raz pierwszy film zawierający początkowy zarzut.
„Jeśli film został źle zinterpretowany jako oskarżenie go i departamenty rządowe, niniejszym przepraszam, ponieważ nie miałam zamiaru zawstydzać i kwestionować jego pozycji jako ministra federalnego.
„Naprawdę mam nadzieję, że bardziej skupią się na kwestii ratowania młodzieży, która coraz bardziej odbiega od prawdziwej ścieżki islamu i rozprawią się z hazardem, narkotykami i tak dalej; nie graj emocjami ani nie zdobędziesz popularności, oskarżając mnie, „powiedziała reporterom stojąc naprzeciwko siedziby głównej policji Dang Wangi.
Wan Asshima stwierdziła, że jej film miał zaalarmować Khalida o rzekomym festiwalu gejowskim i wezwać go do wykorzystania swoich mocy, aby zablokować wydarzenia i wszystkie działania społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT).
Powtarzając, że nie chodzi o obrazę, oświadczyła, że takie „festiwale gejowskie” miały miejsce nawet wtedy, gdy Barisan Nasional (BN) nadal był u władzy.
„Z nowym rządem, pracuj i zatrzymaj to, zanim się rozprzestrzeni, ponieważ widzimy, że większość – 70 procent – którzy uczestniczą w naszej malajsko-muzułmańskiej społeczności”, powiedziała, twierdząc, że wierzy, że żadna inna grupa etniczna również nie popiera takiego wydarzenia.
Zapytana o to, czy przepraszała za swoje słowa w filmie, powiedziała, że jej uwagi były surowe i przyznała, że była szczera, zanim przeprosiła za swoje zachowanie.
We wtorek Khalid powiedział, że pozwie Wan Asshimę za rzekome oskarżenie go i innego ministra Datuk Mujahida Yusofa Rawy w wideo z 17 sierpnia o domniemanej akceptacji rzekomego festynu gejowskiego, wskazując, że nie udowodniła swoich oskarżeń.
Od tego czasu dwa specjalne raporty policyjne zostały złożone przez specjalnych funkcjonariuszy obydwu ministrów.
Kiedy naciskana Wan Asshima  oskarżyła dwóch ministrów w filmie, odrzuciła to pytanie, twierdząc, że wie, że żaden rząd nie zaakceptuje takich wydarzeń.
Argumentowała jednak, że takie wydarzenia na ogół wymagają zatwierdzenia przez lokalną radę i podejrzewa, że mogło to już nastąpić.
Wan Asshima potwierdziła dziś Malay Mail, że nie otrzymała żadnych listów prawnych żądających przeprosin.
Powiedziała dziennikarzom, że osobiście skontaktowała się z Mujahidem za pośrednictwem WhatsApp, aby przekazać przeprosiny i poprosiła adwokata Khalida o zorganizowanie spotkania, w którym osobiście przeprosi go i znajdzie rozwiązanie.
Aktywistka dodała, że złożyła raport na policji w dniu 21 sierpnia dotyczący wydarzenia i dla własnej ochrony.
„Dowodem” rzekomego gejowskiego festu okazał się plakat trzydniowej imprezy tanecznej z 14 DJ-ami od 30 sierpnia do 1 września, który pokazała reporterom.
Powiedziała, że bilety na to wydarzenie są w sprzedaży od czerwca i są nadal dostępne w Internecie.
Potwierdziła, że przekazała policji te same „dowody”, dodając, że próbowała uzyskać bilety, ale nie udało jej się.
Działaczka nie wyjaśniła, co konkretnie w wydarzeniu uczyniło z niego „festiwal gejowski”, ponieważ plakat wydawał się być typowym festiwalem elektronicznej muzyki tanecznej (EDM).
Zastanawia się, dlaczego została wytypowana do odpowiedzi, twierdząc, że inne grupy muzułmańskie, takie jak Ikatan Muslimin Malezja (Isma) Youth i Federalne Terytoria PAS Youth, również wydały oświadczenia w tej sprawie.
Wan Asshima powiedziała Malay Mail, że GMIM powstało dwa miesiące temu i składa się z ponad 30 malajskich i muzułmańskich organizacji pozarządowych, w tym Alif Bata Srikandi, której również przewodniczy.
Pertubuhan Martabat Jalinan Muhibbah Malezja (MJMM) Abdul Rani Kulup Abdullah, który zyskał sławę wcześniej za złożenie wielu raportów policyjnych, również był obecny, aby zapewnić wsparcie.
Tłumaczenie  :  Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!