Imam Nezar Charif warszawskiej gminy muzułmańskiej „Chcemy szariatu w Polsce”.

Imam Nezar Charif warszawskiej gminy muzułmańskiej „Chcemy szariatu w Polsce”.

[warning]

Imam warszawskiej gminy muzułmanów Nezar Charif: Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

 

[/warning]

radyk

Wywiad imama Charifa dla „Dispatch International” wywołał prawdziwą burzę i panikę wśród polskich internautów. Artykuł wciąż jest bardzo popularny na Wykopie i gorąco dyskutowany. Nezar Charif mówi bowiem w rozmowie:

FRAGMENT ROZMOWY Z IMAMEM CHARIFEM DLA „DISPATCH INTERNATIONAL”

Przedruk i tłumaczenie z portalu racjonalista.pl

„DI”: Co Pan sądzi o fundamentalistycznych sektach islamskich, takich jak salafici czy wahhabici?

Imam Nezar Charif: Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

Imam: Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo. Na tę chwilę w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje prawdziwe prawo szariatu. Zostało ono wypaczone.

Wywiad od razu stał się solidnym argumentem dla wszystkich przeciwników islamu. Od kilku miesięcy w Polsce nasilają się nastroje antymuzułmańskie, co widać głównie w internecie. Wydarzenia zagranicą, takie jak zabicie przez muzułmanów żołnierza w Londynie, tylko pogłębiają ten strach.

Obawy te polscy obywatele wyrażali już wielokrotnie. Najpierw w Warszawie, gdzie mieszkańcy nie chcieli „islamskiego getta”. Ostatnio zaś po całym internecie rozszedł się protest przeciwko zjazdowi polskich muzułmanów w Puławach. „Ciapatych na stos”, pisali internauci o wyznawcach islamu.

Na protesty odpowiedział, w wywiadzie dla naTemat, przedstawiciel Ligi Muzułmańskiej Husam Freikh. Tłumaczył, że to pierwszy raz, kiedy są takie protesty, chociaż zjazd odbywa się od lat. Jego zdaniem, takie nasilenie nastrojów antyislamskich to pokłosie wydarzeń m.in. z Londynu. Freikh zapewnił też:

WYWIAD Z PRZEDSTAWICIELEM LIGI MUZUŁMAŃSKIEJ

naTemat: Może pan powiedzieć: „nie, my nigdy nie będziemy tutaj wprowadzać szariatu”.

Husam Freikh: Oczywiście, że taką deklarację możemy złożyć. Spokojnie żyjemy tutaj w Polsce i domagamy się naszych praw jako obywatele. Nic więcej.

Deklaracja ta w oczywisty sposób kłóci się z tym, co mówił w wywiadzie dla „Dispatch International” warszawski imam. Co więcej, po wywiadzie z Freikhiem do redakcji naTemat napisał dziennikarz serwisu euroislam.pl Piotr Ślusarczyk. W swoim tekście dowodził, że Liga Muzułmańska jest powiązana z Bractwem Muzułmańskim i przekonywał, że fundamentaliści islamscy w Polsce „rozwijają swoją działalność”…

 

Cały reportaż pod adresem

http://natemat.pl/63967,islamski-imam-chcemy-szariatu-w-polsce-muzulmanie-sie-bronia-fanatyzm-polsce-nie-grozi

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!