Imamowie w austriackim meczecie wzywa młodzież do założenia Państwa Islamskiego i do płacenia za dżihad.

Imamowie w austriackim meczecie wzywa młodzież do założenia Państwa Islamskiego i do płacenia za dżihad.

Imamowie w austriackim meczecie wzywa młodzież do założenia Państwa Islamskiego i do płacenia za dżihad.

Wideo z telefonu komórkowego, zrobione w wiedeńskim meczecie Taiseer, pokazuje, jak imamowie wzywają młodzież do stworzenia państwa muzułmańskiego –  donosi austriacka gazeta Krone.
Podczas gdy jeden imam wzywa młodzież do ustanowienia państwa muzułmańskiego jako „mającego najważniejszą rolę w dżihadzie i nawracaniu”, inny głosi kazania przeciwko tak zwanym niewierzącym.
Przebywanie i zabawa z chrześcijanami na festiwalach religijnych to coś w stylu „haram” – co jest zabronione. „To jest jak pokłon do krzyża. dla Allaha jest to gorsze od picia alkoholu „- mówi Imam Zakaria M. Inni imamowie to Szejk El-Said F i Aiman M.
Ekspert ds. Islamu Amer Albayati zdecydowanie krytykuje przemówienie: „Islam polityczny jest zagrożeniem dla pokoju społecznego i naszego bezpieczeństwa, musi zostać natychmiast zatrzymany”.
Austriacka Partia Wolności (FPÖ) złożyła skargę do prokuratora, według przewodniczącego klubu Narodowego Johanna Gudenusa: „Bractwo Muzułmańskie pojawia się w meczecie i rozpowszechnia tam anty-austriackie, antychrześcijańskie i antydemokratyczne idee”.
„Widzę, że FPÖ potwierdziło swoją krytykę islamu politycznego i Bractwa Muzułmańskiego. Szybko przejdziemy prawo! „, Mówi Gudenus.
Materiał z filmem, który wyciekł nie jest już dostępny za pośrednictwem Krone, nadal można go znaleźć na austriackiej stronie Kuriera.
To nie jest pierwszy przypadek w wiedeńskim meczecie. Wcześniej dzieci z meczetu wspieranego przez Turcję odgrywały martwe i odtwarzały bitwę o Gallipoli z I wojny światowej. Kiedy umierali za swój kraj, ich „zwłoki” ustawiono w szeregu i udekorowano tureckimi flagami.
Po tych zdarzeniach rząd Austrii ogłosił, że planuje zamknąć 7 meczetów i wydalić imamów przybyłych z zagranicy.
Tłumaczenie : Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!