Iran Front Group oferuje 100 000 $ na zniszczenie ambasady USA w Jerozolimie

Iran Front Group oferuje 100 000 $ na zniszczenie ambasady USA w Jerozolimie

Iran Front Group oferuje 100 000 $ na zniszczenie ambasady USA w Jerozolimie

Iran Front Group oferuje 100 000 $ na zniszczenie ambasady USA w Jerozolimie

 
Radykalna grupa studencka związana z frontową organizacją Islamskiego Korpusu Gwardii Rewolucyjnej (IRGC) oferuje nagrodę w wysokości 100 000 USD, dla tego.kto zniszczy nową ambasadę USA w Jerozolimie. Organizacja opublikowała swoje ogłoszenie na serwerze, z którego sygnał został odebrany przez główne irańskie serwisy informacyjne.
Według angielskiego tłumaczenia raportu agencji informacyjnej FARS, półoficjalny głos irańskiego reżimu, Studencki Ruch Sądowy ogłosił, że przekaże te pieniądze każdemu, kto może zniszczyć budynek.
Zauważa również (raport), że grupa studencka poprosiła dyplomatę „o odpowiedź, dlaczego nie było żadnych działań żeby zapobiec krwi nowych męczenników” lub o „wyposażenie Zachodniego Brzegu/ Banku”.
Grupa studentów jest przypuszczalnie powiązana z uczniem Basij, częścią Basij, paramilitarnej siły, która przyjmuje rozkazy od IRGC irańskiego reżimu i od Najwyższego Przywódcy Iranu.
Iran jest najbardziej płodnym sponsorem terroryzmu na świecie, głównie za pośrednictwem IRGC, ale także dzięki wsparciu Hamasu i Hezbollahu. Do jego kluczowych działań należy finansowanie terrorystów i ich rodzin – w tym wsparcie finansowe na rzecz rodzin zamachowców-samobójców.
Płatności często przechodzą przez organizacje non-profit do rządu w Palestynie, który następnie płaci rodzinom terrorystów. Premier Izraela Benjamin Netanyahu poruszył tę kwestię podczas przemówienia 6 marca w Amerykańskim Komitecie Spraw Publicznych Izraela (AIPAC).
Netanjahu oświadczył, że prezydent Palestyny Mahmud Abbas płaci prawie 350 milionów dolarów rocznie terrorystom i ich rodzinom. „To trochę mniej niż 10 procent całkowitego budżetu palestyńskiego. To niesamowita liczba „, powiedział Netanjahu.
„Płaci Hakim Awadowi, terroryście, który zamordował tę piękną rodzinę Ehud i Ruth Fogelów oraz ich troje dzieci w tym 3-miesięczną córeczkę, on płaci Hakim Awada, temu mordercy. Za życie tego zabójcy otrzyma 2 miliony dolarów.
„Mam wiadomość dla prezydenta Abbasa: przestań płacić terrorystom! Bo jaka to wiadomość dla palestyńskich dzieci?  Morduj Żydów i stają się bogaty!”
„I uważam, że prezydent Abbas powinien znaleźć lepsze wykorzystanie dla tych pieniędzy. Budować drogi, szkoły, szpitale, fabryki. Buduj życie. Nie płać śmierci. „
W październiku 2017 r. administracja Trumpa uznała IRGC za grupę terrorystyczną. Sekretarz Departamentu Skarbu USA, Steven Mnuchin, powiedział w oświadczeniu, że „IRGC odegrało centralną rolę w tym, że Iran stał się największym na świecie państwowym sponsorem terroru”.
Tłumaczenie : Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!