Ponad 215 mln chrześcijan na co dzień doświadcza represji ze względu na swoją wiarę

Ponad 215 mln chrześcijan na co dzień doświadcza represji ze względu na swoją wiarę

Ponad 215 mln chrześcijan na co dzień doświadcza represji ze względu na swoją wiarę

Prześladowania chrześcijan stale się nasilają. Ponad 215 mln z nich doświadcza na co dzień poważnych represji. W ubiegłym roku zginęło za swą wiarę co najmniej 1207 wyznawców Chrystusa. W tym samym czasie zaatakowano również 1329 kościołów. Głównymi sprawcami prześladowań nadal pozostają islamiści. Dane pochodzą z raportu organizacji Open Doors, śledzącej na bieżąco sytuację chrześcijan na całym świecie. Ranking obejmuje 50 państw.

W raporcie uwzględniono również listę najbardziej niebezpiecznych krajów dla chrześcijan. Na pierwszym miejscu, już po raz piętnasty znalazła się Korea Północna. Na skutek komunistycznych represji wszyscy chrześcijanie, których liczbę ocenia się na ok. 200 tysięcy, żyją tam w podziemiu i pozostają odcięci od świata. Poza tym w pierwszej dziesiątce znalazło się 8 państw islamskich. Na kolejnych miejscach wymieniono Somalię, Afganistan, a także Pakistan, Sudan, Syrię, Irak, Iran oraz Jemen. Państwa rządzone przez muzułmanów przeważają też w następnych dziesiątkach, np. w drugiej jest ich 7, a w trzeciej – 6.

Najnowszy raport Open Doors zwraca też uwagę na niebezpieczne tendencje w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Sytuacja tamtejszych chrześcijan stale się pogarsza, zwłaszcza w takich krajach, jak Indie, Bangladesz, Laos, Bhutan czy Wietnam. Dokument ten zawiera nie tylko spis państw, ale także – w sposób udokumentowany – rozmiary i siłę prześladowań.

Organizacja chce w ten sposób – jak pisze – dotrzeć do wielu osób z wolnego świata, aby modlili się za prześladowanych i w przyszłości wstawiali się za nich. „W tych sprawach nie możemy pozwolić sobie na brak jedności, kłótnie, waśnie i spory. Musimy stanąć do walki, jako dobrzy słudzy Świętego Boga otaczając naszych braci swoimi modlitwami i czyniąc wszystko, aby wesprzeć ich w cierpieniu” – stwierdzili autorzy raportu.

Źródło: pch24.pl

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!