Poświęcenie PA krwią męczenników  – teraz w teleturnieju

Poświęcenie PA krwią męczenników  – teraz w teleturnieju

Poświęcenie PA krwią męczenników  – teraz w teleturnieju

Poświęcenie PA krwią męczenników  – teraz w teleturnieju

„Tysiące błogosławieństw dla dusz naszych bohaterskich męczenników
którzy codziennie podlewają kraj Palestyny swoją krwią „
W teleturnieju, podczas którego Palestyńczycy grali w czasie ramadanu, gospodarz telewizji Autonomii Palestyńskiej gloryfikował palestyński ideał śmierci męczeńskiej. Powitawszy widzów w The Box, gospodarz powtórzył co najmniej dwa razy uwielbienie dla „bohaterskich męczenników”, podkreślając, że „podlewają ziemię Palestyny swoją krwią”:
Oficjalny gospodarz telewizji PA: „Tysiące błogosławieństw zawsze dla dusz naszych bohaterskich męczenników, którzy każdego dnia podlewają ziemię Palestyną swoją krwią, aż powstanie niezależne państwo Palestyna, którego stolicą jest Jerozolima. Ci, którzy się z tym nie zgadzają, niech uderzają głową w żelazną bramę Damaszku. „
Oficjalny gospodarz telewizji PA: „Tysiące błogosławieństw na cześć naszych bohaterskich męczenników, którzy poświęcili swoje ciała i dusze, abyśmy zbudowali ojczyznę godną tego Męczeństwa, wszelką miłość, uznanie i solidarność z ich rodzinami”.
Jest to kolejny przykład kultury PA skupiającej się i szanującej Shahadę – Śmierć dla Allaha. Należy zauważyć, że teleturniej nie miał nic wspólnego z męczeństwem, a jednak gospodarz PA TV zdecydował się otworzyć ten program w ten sposób. Palestyński Media Watch ujawnił trwającą promocję i gloryfikację Shahada przez PA i jej przywódców. Na przykład, kilka dni po tym, jak prezydent USA Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela i ogłosił, że przeniesie ambasadę USA do Jerozolimy (6 grudnia 2017 r.), PA TV nadała teledysk, w którym Palestyńczycy proszą Allaha o przyznanie im Męczeństwa w Jerozolimie:
Tekst: „Al-Aqsa wezwał, a jego wezwanie jest cenne
Ze względu na niego życie jest nieistotne, nawet jeśli jest cenne …
Boże, udziel nam męczeństwa
Boże, obiecaj nam, błagamy Cię …
Milion panów młodych i narzeczonych na uroczystości
Napisało umowę małżeńską krwią na welonie „
Wizualnie: zamachowiec-samobójczyni Wafa Idris – wysadziła siebie w Jerozolimie, zabijając 1 i raniąc ponad 100 osób
Tekst piosenki: „milion panów młodych i narzeczonych na uroczystości
Napisało umowę małżeńską krwią na welonie „
Wizualnie: zamachowiec-samobójczyni Ayyat Al-Akhras – wysadziła siebie w Jerozolimie, zabijając 2 i raniąc 28 osób
Tekst: „Pełni pożądania, idą do Raju nieśmiertelnych
Do procesji weselnej z aniołami, które wypełniają Palestynę światłem. „
W 2015 r. Przewodniczący PA Abbas sam stwierdził, że AP „pobłogosławiła każdą kroplę krwi rozlanej za Jerozolimę” i obiecał, że „każdy Męczennik osiągnie Raj”. To stwierdzenie wraz z twierdzeniem, że Jerozolima potrzebuje ochrony przed Żydami i „ich brudnymi stopami”, było później postrzegane jako początek fali ataków terrorystycznych, które rozpoczęły się we wrześniu 2015 r
„Błogosławimy każdą kroplę krwi, która została przelana za Jerozolimę, która jest czystą i oczyszczoną krwią, krew rozlana dla Allaha, z woli Allacha. Każdy Męczennik (Shahid) dotrze do Raju, a wszyscy ranni zostaną nagrodzeni przez Allaha. Aqsa [meczet] należy do nas, Kościół Grobu Świętego jest nasz, a oni nie mają prawa splugawić ich swoimi brudnymi stopami, nie pozwolimy im, i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić Jerozolimę. „.:
PMW udokumentowało kultowe czczenie oddane przez Palestyńczyków „krwią męczenników”.
Tłumaczenie : Agata cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!