Uprasza się uczniów o nie spożywanie posiłków w czasie ramadanu bo to źle działa na muzułmanów.

Uprasza się uczniów o nie spożywanie posiłków w czasie ramadanu bo to źle działa na muzułmanów.

Uprasza się uczniów o nie spożywanie posiłków w czasie ramadanu bo to źle działa na muzułmanów.

Uczniowie poprosili, aby nie spożywać pachnącego jedzenia w bibliotece, aby uszanować rówieśników obchodzących Ramadan

Wiadomość na białej tablicy w bibliotece Uniwersytetu stanu Oregon prosi uczniów, aby starali się unikać spożywania pokarmów, zwłaszcza pachnących pokarmów, we wspólnych przestrzeniach, aby uszanować tych, którzy obchodzą Ramadan.
Miesiąc muzułmański w tym roku trwa od około 15 maja do 14 czerwca. W tym okresie muzułmanie są zobowiązani do poszczenia od świtu do zachodu słońca. Można przypuszczać, że  napisano tą wiadomość aby zachęcić nie-obchodzących do nie spożywania pokarmów o silnych zapachach, ponieważ pogłębia to głód wśród muzułmańskich studentów lub oznaczałoby brak szacunku.
„Ramadan Mubarak! Staraj się unikać spożywania posiłków we wspólnych pomieszczeniach, szczególnie jeśli twoje jedzenie ma silny zapach „, napisano w komunikacie. „Dzięki za troskę!”
Ponadto, Uniwersyteckie Usługi Mieszkaniowe i Gastronomiczne w Oregon State również idą na ustępstwa dla obchodzących Ramadan. Wiele sal restauracyjnych w kampusie przedłużyło godziny spożywania posiłków do późnego wieczoru do około 9:30 lub 10:00,  gdzie 8 pm. to ich normalny czas zamknięcia, aby dać obchodzącym więcej miejsc do jedzenia po zachodzie słońca, zgodnie z Daily Barometer. Salony restauracyjne będą nadal otwarte o normalnym czasie otwarcia od 7 rano.
 Według Mohammada Shakibni, public relations i oficera pomocy dla Muzułmańskiego Stowarzyszenia Studentów, w wywiadzie dla Daily Barometer podał, że  spośród około 24 000 uczniów w stanie Oregon, populacja muzułmanów w kampusie wynosi około 1500 osób.
Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich odmówiło komentarza do The College Fix.
College Fix wielokrotnie próbował dotrzeć do rzecznika prasowego uniwersytetu Steve’a Clarka, ale nie otrzymał odpowiedzi do czasu publikacji tego artykułu.
Uniwersytet pracuje normalnie z muzułmańskimi studentami w tym czasie.
Podczas ubiegłorocznego Ramadanu trzej profesorowie Uniwersytetu Waszyngtona zaproponowało specjalne czasy egzaminów dla osób przestrzegających tradycji. Profesorowie przeprowadzali testy późno w nocy, aby dać obchodzącym szansę na posiłek przed przystąpieniem do testów.
Tłumaczenie  :  Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!