W policji w Irlandii pojawią się funkcjonariuszki w hidżabie.

W policji w Irlandii pojawią się funkcjonariuszki w hidżabie.

W policji w Irlandii pojawią się funkcjonariuszki w hidżabie.

Gardaí (policja) w Irlandii zaktualizowała jednolite przepisy, aby umożliwić funkcjonariuszom noszenie hidżabów i turbanów, opisując rzekomy brak różnorodności etnicznej w siłach jako „tykająca bomba zegarowa”, która mogłaby sprawić, że społeczności imigranckie zaczęłyby się „radykalizować”.

W tym tygodniu komisarz Garda Drew Harris ogłosił, że religijne nakrycia głowy noszone przez muzułmańskie kobiety i mężczyzn Sikhów zostały dopuszczone, ponieważ policja  rozpoczęła dużą rekrutację, aby zatrudnić setki nowych oficerów w Irlandii.

An Garda Síochána, krajowa służba policyjna, oświadczyła, że  obecne jednolite regulacje w ubiorze są „główną barierą” w zwiększaniu liczby funkcjonariuszy mniejszości etnicznych w jej szeregach.

„My… wiemy, że musimy stać się znacznie bardziej zróżnicowaną organizacją, aby właściwie odzwierciedlać społeczeństwo, któremu służymy”, powiedział Harris, dodając: „Mamy nadzieję, że zachęci to ludzi ze społeczności mniejszościowych do przyłączenia się do An Garda Síochána. „Chcemy im pokazać, że An Garda Síochána jest pracodawcą włączającym, który poważnie myśli o stawaniu się bardziej zróżnicowanym”. Wcześniej Garda Representative Association (GRA), które reprezentuje 12 000 pracowników szeregowych, ostrzegło, że niedostateczna reprezentacja mniejszości etnicznych w służbie była „tykającą bombą zegarową”, która mogłaby doprowadzić do „eksplozji w naszych społecznościach”.

https://www.breitbart.com/europe/2019/04/07/ireland-police-hijab-diversity-timebomb/?fbclid=IwAR3RQ7KSFiZ-_4br-a5Dmpxh9ADijdUYGu1guMGRsfwMvhLB94oxfgJw3A0

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!