„Wierzę, że islam zabił moją córkę”

„Wierzę, że islam zabił moją córkę”

„Wierzę, że islam zabił moją córkę”

„Wierzę, że islam zabił moją córkę”: zrozpaczona matka opowiada, jak jej córka zerwała kontakt z rodziną i przyjaciółmi, aby poślubić starszego muzułmanina, który zostawił ją na podłodze w łazience przez PIĘĆ DNI, aby ta umarła

– Ashlee Brown powiedziała mamie, że nawraca się na islam, by poślubić     Mohameda Naddafa
– Siobbhan Brown udzieliła córce błogosławieństwa i nigdy więcej nie miała od niej   wiadomości
– Pięć lat później znaleziono ją martwą na kafelkach w jej domu
– Ashlee, matka trójki dzieci, żyła w łazience przez cztery lub pięć dni
– 25-latka była związana, zakneblowana, zadźgana i miała obcięte długie włosy
– Naddaf mówi, że znalazł swoją żonę w tym stanie i przez kilka dni próbował ją   utrzymać przy życiu
– Nie zadzwonił pod 000 i przyznał się do zabójstwa na tle zaniedbania
Siobhann Brown nie miała wiadomości od swojej najstarszej córki, odkąd ta pięć lat wcześniej zadzwoniła, że nawraca się na islam, aby wyjść za mąż i urodzić swoje pierwsze dziecko.
Potem do jej drzwi zapukali dwaj detektywi Victoria Police
Ashlee Brown, 25 lat, została znaleziona martwa na podłodze w łazience, a na jej ciele znaleziono ponad 100 obrażeń zadanych tępymi i ostrymi narzędziami .
Matka trójki dzieci poniżej piątego roku życia była zakrwawiona, zakneblowana i miała obcięte swoje długie blond włosy.
Mąż Ashlee, Mohamed Naddaf, lat 37, powiedział policji, że znalazł swoją żonę w tym stanie w ich garażu około pięciu dni wcześniej, ale wolał „opiekować się” nią w łazience, niż zadzwonić do Triple 0.
Pani Brown wybiegła z domu z niedowierzaniem, gdy usłyszała, jak umarła jej córka. Teraz ma do czynienia z Naddafem, który przyznaje się do nieumyślnego zabójstwa, nigdy nie stawiając się na procesie sądowym.
„Ashlee była kochającą zabawę dziewczyną” – powiedziała Brown dla Daily Mail Australia. „Ona dawała. Była kochająca. Kochała słońce, plażę. Uwielbiała śpiewać, tańczyć i dobrze się bawić.
Ashlee została wychowana w kraju Victoria jako „typowa dziewczyna z Aussie” ( Australii) i stopniowo stawała się niespokojna, gdy stawała się dojrzałą nastolatką.
Coraz częściej jeździła do Melbourne, raz po powrocie przedstawiła Mohamedowi Rannafowi  swoją rodzinę, miała  wtedy około 18 lat.
„Przedstawiła go jako” Macca „- powiedziała pani Brown. „To było bardzo krótkie.
„Wyglądał jak miły, bardzo uprzejmy, młody człowiek. Przykro mi to mówić. Po tym spotkaniu nie widziałam go ponownie.
Przez jakiś czas nie było żadnej komunikacji między nami a potem zadzwonił telefon, który był zapowiedzią końca kontaktu między Brown i jej córką.
Kiedy Ashlee miała około 20 lat zadzwoniła, by powiedzieć, że jest w ciąży i chciała błogosławieństwa matki przy nawróceniu się na islam i poślubieniu Mohameda.
„Powiedziała mi:” Mamo, potrzebuję twojego błogosławieństwa, aby zostać muzułmanką „. Powiedziała: „Jestem w trzecim miesiącu ciąży i jestem zaręczona z Mohamedem, naprawdę chciałbym wyjść za niego za mąż, ustatkować się i mieć dziecko”.
„Powiedziałam jej:” Kochanie, nie wiem nic o muzułmańskiej religii, czy ty wiesz, co robisz.
„Zapytałam:” Czy musisz nosić jedną z tych burek lub hidżab? „Nie wiedziałem, jak się nazywają.
„Powiedziała:” Nie mamo, tylko wtedy kiedy wchodzę do meczetu, gdyż pokazywanie twarzy przed Bogiem to jest brak szacunku „.
„Powiedziałam do Ashlee:” Czy podejmujesz w pełni świadomą decyzję i naprawdę tego chcesz „.
Ashlee powiedziała, że tak.
„Potem nastąpiła pauza,” powiedziała pani Brown. ‚Powiedziała. „Dziękuję Ci Mamo”. A potem jej głos się zmienił i powiedziała: „To jest islam”. To nie miało dla mnie wtedy żadnego znaczenia.
„Pożegnałyśmy się ze sobą, odłożyłam słuchawkę i nie usłyszałam więcej Ashlee”.
Pani Brown powiedziała, że była przekonana, że brak późniejszego kontaktu z Ashlee był spowodowany wyłącznie jej religijnym nawróceniem, a Rannaf kontrolował swoją żonę.
„Wierzę, że islam zabił moją córkę” – powiedziała 46-latka.
„Gdybym mogła odebrać ten telefon jeszcze raz, nie dałabym jej mojego błogosławieństwa. Powiedziałabym ” Przepraszam kochanie, ale nie”.
„Nie jestem przeciwko muzułmanom. Tu nie o to chodzi.
„Nie opowiadam historii Ashlee, żeby się zaprzyjaźnić. Nie chcę kłamać, nie mam zamiaru tu słodzić. Opowiadam historię Ashlee, żeby inni wiedzieli, jak to było.
Policja początkowo oskarżyła Naddaf o napaść i bezpodstawne uwięzienie, po tym jak sanitariusze znaleźli ją martwą w domu małżonków w Craigieburn, na północy Melbourne, 6 listopada 2016 r.
Później oskarżyli Naddafa o zabicie swojej żony, ale prokuratorzy zgodzili się uznać, że przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci.
Naddaf powiedział policji, że znalazł Ashlee uwięzioną w garażu, mocno pobitą i pokrytą krwią. Powiedział, że nie wezwał pogotowia, ponieważ jego żona błagała go, aby nie wzywał pomocy.
Zamiast tego, Naddaf twierdził, że zabrał Ashlee do łazienki, gdzie zainstalował telewizor i grzejnik, żeby wygodnie doszła do siebie przez pięć dni, ale zmarła na skutek tych ran.
W tym czasie Naddaf karmił swoją żonę wodą w strzykawce, którą wkładał do ust. Przyniósł jej prześcieradło i poduszkę.
Podczas gdy Ashlee leżała umierająca, jak opowiadano pani Brown, dzieci pary wchodziły i wychodziły z łazienki.
Naddaf powiedział, że spał, po zażyciu leków i nic nie słyszał, nie wiedział też, jak Ashlee została zaatakowana, ponieważ nie był świadomy niczego.
Sąd orzekł, że ma poważną i bogatą historię kryminalną i był długotrwałym narkomanem biorącym heroinę, marihuanę i lód.
Badanie pośmiertne wykazało, że Ashlee doznała urazów głowy, tułowia, pośladków i kończyn. Została ugodzona nożem w uda i miała siniaki po prawej stronie, w tym na piersiach.
Naddaf, który próbował resuscytować Ashlee, gdy przybyli sanitariusze, powiedział policji: „Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że umrze.”
Długi sznur do bielizny pary znaleziono w koszu na śmieci, wraz z taśmą pakującą i kępkami włosów Ashlee. Znaleziono również krew w samochodzie.
Naddaf, który przyznał się do winy z powodu nieumyślnego zaniedbania, nie był jednak sądzony za jakiekolwiek przestępstwo.
Ponosi odpowiedzialność tylko za to, że nie szukał pomocy medycznej ale twierdzi nadal, że nie skrzywdził fizycznie żony.
Ktokolwiek zadał obrażenia Ashlee, pozostaje to tajemnicą w oczach prawa
Radca prawny Naddafa, David Cronin, powiedział Wiktoriańskiemu Sądowi Najwyższemu: „Co wydarzyło się w samochodzie i przed tym, zanim pan Naddaf twierdzi, że znalazł, że panią Brown tego nikt nie wie”.
Sąd usłyszał, że Naddaf został wcześniej zdiagnozowany jako osoba z depresją i lękami. Miał przejść testy psychologiczne.
Pan Cronin powiedział, że Naddaf okazywał prawdziwą troskę o Ashlee i starał się o nią dbać, opatrywał jej rany i podawał jej lekarstwa.
„Było tam współczucie” – powiedział Cronin.
Jednak prokurator Koronny Patrick Bourke powiedział, że było to „rażąco oczywiste”, że Ashlee potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej.
Cokolwiek się wydarzyło, pani Brown nie może uwierzyć, że jej córka z własnej woli zaprzestałaby kontaktu z matką i trojgiem rodzeństwa, które ma teraz od 11 do 22 lat.
Ashlee miała tendencję do różnych wybryków w jej nastoletnich latach, ale zawsze wracała do domu, bez względu na wszystko.
„Nieważne gdzie była, zawsze wracała do domu do mamy” – powiedziała pani Brown.
„Dlaczego nie było z nią żadnego więcej kontaktu? Nic. I nie tylko ze mną, ale z naszą rodziną i przyjaciółmi. Przestała istnieć.
Pani Brown również uważa, że system prawny ją zawiódł.
„Wyjaśniono mi, że nie mają wystarczających dowodów, aby skutecznie skazać go za morderstwo” – powiedziała o zarzucie nieumyślnego spowodowania śmierci Rannafa.
„Czuję się zawiedziona. Czuję, że powinien być przeprowadzony proces i dochodzenie. Gdzie była nasza walka? Nie mieliśmy tego.
„Zarzuty popełnienia przestępstwa takiego jak  morderstwo muszą zostać na nowo zdefiniowane”.
Naddaf, któremu grozi maksymalna kara 20 lat więzienia, pojawi się podczas przesłuchania 20 lipca.
Avi Yemini z Australian Liberty Alliance organizuje w tym dniu wiec przed Sądem Najwyższym.
„Musimy domagać się sprawiedliwości dla Ashlee aby nie przytrafiło się to już nikomu innemu” – powiedział Yemini.
„Można to potraktować jako tylko kolejny przypadek przemocy domowej, ale to nie jest tak.
„Córka dzwoni do mamy i mówi, że przechodzi na islam, a  następnie odcina się od niej na zawsze.”
tłumaczenie : Agata Cichecka

Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas!

Popierasz naszą działalność?
Masz dość siedzenia bezczynnie?
Chcesz zacząć działać?

Wypełnij deklarację!